Akademie Elesis - Oznámení - 1.kapitola

20. listopadu 2011 v 15:33 | Agness |  Funfiction
AKADEMIE ELESIS nebo CESTA ŽIVOTA..
vyberte si název, který se Ti více líbí.. :) Hoď komentář a já pak tu povídku pojmenuju, předem děkuju :) -
1.kapitola - Oznámení
"Lily!" křičela jsem na kamarádku když přecházela přes přechod aby si mě všimla. Hurá, všimla si mě. Musela jsem se usmát. Poslední dobou jsme na sebe s Lils neměly moc čas, protože ona si našla kluka v podobě mého staršího bratra Jamieho. Hodně lidí si myslí, že Lil má štěstí, protože brácha je nejoblíbenější kluk na škole. Pár(hodně) holek sice na bráchovu holku žárlí, ale s tím nic nenadělají. K jejich smůle. Sluší jim to spolu, uznávám.. Lily je o dva roky mladší než Jamie. Jemu je sedmnáct a jí patnáct.
"Ahoj" řekla Lily a s úsměvem mě objala. Jsme nejlepší kámošky už od školky, známe se do nejmenších detailů, svěřujeme si tolik tajemstvích, myslím, že asi většinu a už tolikrát jsme si pomohli, podpořili, ale jedno tajemství jí asi nikdy neřeknu…
Když jsme s Lil došli do nákupního centra uviděli jsme před vchodem do centra stát nějaký hlouček. Šly jsme tedy a procpávaly se dovnitř abychom zjistily co je příčinou toho, že se nikdo nemůže dostat dovnitř. Odpověď mě ihned napadla a tak jsem se musela jen ujistit a doufat, že to není pravda, byla. Abych to vysvětlila, napadlo mě že tam bude bratr to ano, ale že se bude prát, tak to ani ve snu. " Jamie!!"zakřičela jsem na bratra a on se jen otočil. Usmál se na Lily tím přidrzlým úsměvem, ale ona stála jako by do ní uhodil blesk. "Proč se pereš" zeptala jsem se ho podruhé a doufala, že mi alespoň odpoví. "Vzhledem k tomu to, že to je sázka, tak Ti k tomu nemám co říct, ségra" řekl a ohnal se po tom klukovi paží. Uvědomila jsem si, že je to Michael Mordi z naší školy, který chodí s bratrem do ročníku. Nevěděla jsem jestli můžu bratrovi věřit, že je to jen nějaká blbá idiotská pubertální sázka, ale nějaký instinkt mi napovídal, že teď mu můžu věřit. Když žijete v rodině plné kouzelníků a sami máte kouzelnické nadání, tak čemu se divit.?
Když se konečně po čtvrt hodině doprali tak bratr vyhrál osm liber. "Díky kámo" řekl brácha Michaelovi a dal mu z legrace pěstí do ramene. Lily pořád koukala do prázdna, ale jen do té doby dokaď jí Jamie nepolíbil. Potom roztála a poddala se polibku. Každopádně, jsme hodlaly jít na nákupy, a setkání s miláčkem mé kámošky nás zdrželo, ale jelikož to byl brácha tak jsem mu dala seznam toho co posílá mamka abychom nakoupili - přece si to nějak musí vypít. I když to není žádný trest, tak stejně mi to nijak nevadí. Alespoň nemusím chvátat abych stihla dojít do pekárny. Mamka říká, že i když jsme kouzelníci tak se musíme chovat jako normální lidé a tím pádem chodit do pekárny, kupovat pračku a další věci..
Konečně jsme dorazily do New Yorkeru, kde jsme si vybraly pár senzačních ohozů. Obě pocházíme z velice bohatých rodin, tak to je v pohodě po finanční stránce. Možná jediný problém, který mám když si něco koupím, je ten, že se mi to brzy nebude vejít do šatníku, a to, že mám na oblečení docela velkou skříň respektive celou místnost.
Když jsem kolem pátý dorazila domů, už na mě čekala máma Aneliese. Její jméno je velice zvláštní, a všichni když ho slyší si ho hned zapamatují a to jen zdůrazňuje to, když jí potkají.. Poté když se vysloví - Aneliese, tak všichni vědí, že je to ta Montgomeryová. Víte, naše rodina je jak bych to řekla - dokonalá. Vyrůstáme ve špičkový domácnosti, pocházíme z velice bohaté rodiny, máme čarodějné nadání - tj., že každý z nás umí ovládat jeden živlový element - vodu, oheň, vzduch nebo zemi.. Někteří z nás kouzelníků a čarodějek také umí třeba číst myšlenky, předvídat budoucnost, létat, mají nadpřirozenou sílu, ovládat vztahy, ovládat a pomotávat myšlenky apod. Mě osobně dali do vínku ovládat a používat vzduch a k tomu umím ovládat a číst myšlenky druhým. Někdy se to hodí, ale já to nepoužívám. Přijde mi blbí někomu říkat, že toto dělat nesmí, že s tímhle se nemá kamarádit atd. Snad jedině při šikaně, když někteří spolužáci , mezi které třeba patří Aaron Melichar, šikanují někoho jako je Amy Julinová, Evelina Mortová či snad Miko Lukrens. U Aarona to využívám k tomu, aby si uvědomil co udělal takže ho trápí svědomí, ale další den to zase vypnu, posledně jsem mu pomátla myšlenky tak, že už to jen tak neudělá, protože jsem mu "řekla" aby už nikdy nikomu nenadával a nešikanoval - uvidíme, jestli z něj bude svatoušek, ale nevím - cítím kolem něho nějaké divné vibrace. A to myslím bohužel doslova..
"Ahoj mami" pozdravila jsem jí a dala pusu na tvář. " Ahoj Blair" odpověděla mi s úsměvem. "Jak bylo ve škole?" otázala se mne a podívala se mi do tváře. " Všechno v pořádku, jen ten idiot - promiň mami - zase šikanoval malou Amy s Evelinou a nevynechal ani Mika." Řekla jsem vyčerpaně "Tak jsem mu trochu pomotala myšlenky, a myslím, že jen tak je šikanovat nebude. Každopádně, kolem něj cítím divné vibrace.. Ještě, že je dnes konečně pátek, další den ve škole, už bych asi nepřežila.." řekla jsem jedním dechem."Mami, můžu dneska s Lily na párty u Charlieho.? V jednu bych byla doma." Aneliese přikývla, a řekla: " Dobrá, v jednu doma." Už jsem se měla k odchodu když řekla: " Myslím, že bych Ti měla něco říct" řekla s neutrálním výrazem ve tváři. Šla jsem tedy za ní do kuchyně. Usmála se na mě a mě najednou přešli obavy, že je to něco "černého". "Blair" začala matka. "Víš na celý příští týden a možná na i dýl musím jet do Anglie." Řekla mi a já si uvědomila, že Anglie je z našeho milého New Yorku přes celý oceán. Což je, řekněme docela dost daleko." Proč?" zeptala jsem se a čekala co odpoví. " Čarodějnická rada, si mě zavolala abych přijala dva nové studenty. Jak jistě víš, nový studenti se na Akademie čarodějnictví přijímají v patnácti letech a Laure de Male mě požádala jestli bych přijala dva studenty mezi nás." " Kdo to je?" otázala jsem se a v podstatě mě to ani nijak nezajímalo, ale přesto jsem se podívala se do její tváře na které měla úsměv. "Ta dívka jsi ty a ještě jeden chlapec" "Cože? Vždyť patnáct mi bylo teprve před měsícem. Nemůžu jen tak z města odjet. Co bych řekla ve škole. Musela bych si sehnat všechna ta povolení, která se shání několik dní, ne-li týdnů. Co bych řekla Lily a mým ostatním kamarádům : Promiň, musím jet do Anglie, protože mě bude přijímat čarodějnická rada na Akademii Elesis, kde je ředitelka Laura de Male a kde budu v dalších čtyřech letech studovat. Takže se tu měj hezky, uvidíme se za čtyři roky...? Mami.. Ale Jamie nemusel na žádnou školu. A to je mu sedmnáct.. Jsem o dva roky mladší.!" Začala jsem hystericky křičet a poslední větu jsem opravdu vykřikla nahlas až se zatřásly okenní tabulky. Matce po tváři tekla slza. " Blair, já si myslela, že budeš mít radost, že chceš rozvíjet své čarodějné nadání a přispět svými schopnostmi k prospěchu lidstva. To všechno se musíš na Elesis naučit. Jamie nešel na školu, protože nechtěl, ale dostává pokyny ze školy a ty náležitě plní. Jako, že třeba studuje mytologii čarodějnictví a další věci. Ale sama víš, že byl Jamie v Anglii tři měsíce, takže máš dvě možnosti - vzdát se čarodějnictví nebo strávit minimálně tři měsíce v Anglii a potom se vrátit zpět do New Yorku s tím, že Ti z Akademie budou posílat pokyny a ty se jimi budeš řídit a budeš studovat. Na to bych dohlížela. " "Mami" řekla jsem potichu a utekla do svého pokoje, kde jsem se svalila na postel. Ležela jsem tam asi hodinu a pořád vzlykala do polštáře.
Předem děkuji za komentáře, snad se povídka bude líbit ;) :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Ti moje fotky? :)

Ano :)
Některé
Ne

Komentáře

1 Wee | Web | 20. listopadu 2011 v 18:35 | Reagovat

ANO můžeš mi mě přidat na FB : Wee Perglová ! Děkuju !!!!!

2 Tess* | Web | 22. listopadu 2011 v 19:20 | Reagovat

Ahoj,dříve než začnu s reklamou,bych Ti moc ráda pochválila blog-je krásný.Moc se mi líbí Tvůj design!A Teď reklamu za kterou se předem omlouvám,ale je to pro mě opravdu hodně důležité!Moc Těrosím jdi na adresu http://vanocni.datart.cz/tereza-kobzova-si-preje-notebook-packard-bell sjeď dolů  myší a klikni na darovat ozdobu .Dokud tam nebude: Již jste darovali ozdobu tak na to klikej(většinou na to klikni 2krát).Moc Tě o to prosím,je to pro mě důlžité.Vím,že mám tu nejmenší šanci,ale chci to aspoň zkusit.Tak Tě o to moc prosííím!Dej mi tu ozdobu,děkuji<3
P.s. Klidně oplatím;)
p.S.2: kDYBYS BYLA TAK HODNÁ , zkus o to poprosit nějaké Své kamarády nebo nějaký malý článeček-moc by mi to pomohlo,myslím jako podporu víš?:)Děkuju:*

3 Jackeline K. Taylor | Web | 23. listopadu 2011 v 15:14 | Reagovat

dobré :) i když by možná bylo lepší mít tam více odstavců :)

4 Jackeline K. Taylor | Web | 26. listopadu 2011 v 17:36 | Reagovat

It´s ok :). Yeah, I have a new desing. :)

5 Mišulka | Web | 27. listopadu 2011 v 10:49 | Reagovat

úžasný, už se moc těším na pokračování, píšeš úžasně :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.