Proč k**víme pravopis?

14. prosince 2011 v 15:38 | Agness |  Funfiction
Přemýšlela jsme co k tomuto tématu napsat a skoro nic mne nenapadalo, pak jsem ale přišla na něco možná přišla...

Každý z nás má svůj rodný jazyk. Někdo možná dokonce dva, a každý z těch jazyků se musíme naučit. Ale krom řeči, ho musíme také umět psát, a ne vždy je to jednoduché.
Tak třeba ručtina se píše azbukou, další jazyky se vyslovují jinak než se píší a potom z toho máme všichni v hlavě, lidově, bordel.
Možná je to těžké, ale není ostuda, když něco napíšete a ve slově "myslím" napíšete měkké i? Jak by se Vám četlo asi toto? Sama nechápu jak takto někdo může psát. Ale sami posuďte! ↓ Nejenže, je tam špatně pravopis, ale písmo, které bych přirovnala k dvanáctiletým, hloupým hočičkám: ↓↓↓

"ČauWWeesS, Jak Se mÁáás: DNeeskÁÁ to raNDé biLo wwoPRavdU dOKKOnaLííí! tEN klUk jE váŠnĚ bošÝÝÝÝ!!! HLLoooZnĚ moOOOOOC ho MucQQuuujJu & loWííSkujU."

Chtěla byste s takovou holkou, ne-li klukem chodit?

Takové dítka jsou opravdu hrozná. Připadá mi to jako komolení pravopisu. Toto není čeština, to je, nechtěla jsem to říct, ale ku*vení češtiny.

A proto, popřemýšlejte nad sebou, jak píšete, protože když si to po Vás někdo přečte, mělo by to mít úroveň. Napište si třeba text ve wordu, ten Vás na chyby upozorní. Nenadávejte na učitele, když máte nějakou chybu v pravopisném cvičení, protože až někam budete posílat životopis, tak nikoho takového mít pravděpodobně nebudete.

Zamyslete se nad sebou. Když si s někým píšete a někdo píše tak, je to naprosto nesnesitelné.
A tak tedy, snažte se.. Nenadávejte, přečtěte si po sobě, to co jste napsali!
Protože, jak by se Vám líbilo, kdybych napsala celý článek jako těch pár vět.!
Zamyslete se nad tím, jak píšete, jinak nám jednou zanikne čeština a bude to nějaký polotovar.

Tak se nad tím zamyslete :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Ti moje fotky? :)

Ano :)
Některé
Ne

Komentáře

1 MAC | Web | 14. prosince 2011 v 16:49 | Reagovat

Ahoj :) Nechceš se zapojit do VGS ? Je na mém blogu a hodnotím JÁ !  žádná anketa ! Byla bych strašně ráda kdyby ses zapojila i ty ;)  http://destiny-me.blog.cz/1112/vgs-prihlaska BTW. Máš zajímavý layout takový jsem ještě neviděla :)

2 soubojblogu | Web | 14. prosince 2011 v 18:13 | Reagovat

Už zítra začne hlasování do Souboje Blogů, takže si to můžeš dát na blog aby tě návštěvníci podpořili. www.soubojblogu.blog.cz

3 h | 16. srpna 2013 v 15:37 | Reagovat

dvanáStiletým

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.