Duben 2012

Dívčí naivita

30. dubna 2012 v 18:39 | Agness |  Funfiction
Jedná se o dívčí naivitu, kterou ve světě lehce potkáte ;) Funfiction.. Není myšlena žádná konkrétní osoba!!

Stále jsem tam čekala, nevím na co, ale asi na nějaký zázrak. A ten opravdu přišel, jen ne pro mě.
Přišel, ale štěstí se zračilo v jejich tváři, né tý moji a k mému smutku jsem měla spíše více k breku než k rozjasněné a rozesmáté tváři..
Ani nevím, proč to tak bylo, cožpak není láska mocnější než cokoli jiného? Neměl by se spát spíš po mém boku, než držet její ruku, usmívat se na svět a na mne zapomínat? Byl v mém srdci od prvního okamžíiku, co jsem ho uviděla, ale asi to nebylo dostatečné, asi to opravdu nebylo dostatečně silné pouto..
Jak je možné, že ho vyhrála nějaká slečinka s francouzskou manikůrou, sandálkami Miu Miu, brýlemi od Channel, parfémem od Armaniho, kabelkou od Marc Jacobs a s šaty od Prady? Jak je to možné?
Možná nejsem dokonalá, ale umím cítit, možná nejsem nejkrásnější, ale dokážu vnímat a poznat krásu a určitě vím lépe to, co je láska než ona!
To na mě se díval, jasně parkrát, ale musela před námi přeskočit jiskra! Co když se za mě stydí? Co když jen nechce, aby si všichni mysleli, že my jsme spolu? Jasný! Ještě by žárlili :D Na mě i na něj! Ale on má tak krásné oči!
Měla bych o tom ještě uvažovat? O konci stejném jako v pohádkách? O tom, že přijde princ, nazuje mi na nožku střevíček a budeme spolu šťastně až do smrti? Měla jsem snad asnít o tom, že budu jako Šíleně smutná princezna či Pyšná princezna? Pohádky dopadnou vždycky dobřa a končívají: "A žili spolu šťastně až do smrti". Ale tak to mít já asi nebudu, u mě takový konec asi nepřipadá v úvahu, asi se jen musím otočit, často mrkat, aby mi slzy nestekly po tváři a usmívat se na svět, i když mě to neskonale bolí, protože ten pohled mi dozajista trhá srdce..

Den, kdy se potopil Titanic..

15. dubna 2012 v 19:59 | Agness |  Něco ze světa..♥
"Nepotopitelná loď snů" tak toto všechno jsou přívlastky, které se vztahovaly k nádherné lodi, která svou první, ale zároveň i poslední cestu započala dnem 10.dubna roku 1912..
Lístky, která začínala na 35dolarech se mohly vyšplhat až na neuvěřitelných 4 500 dolarů, což byla cena, kterou si mohl dovolit zaplatit málokdo, ale i přesto se paluba Titanicu naplnila..Kapacita byla něco přes 2450 cestujících a asi 885 lidí bylo na palubě jako posádka.
Luxusní loď, přání mnoha lidí.. Pro většinu populace nedosažitelná, ale přesto se jim o ní zdálo, a doufali, že se s ní třeba jednou povezou..


Co začalo jako dokonalý sen, to se proměnilo ve strašlivou skutečnost.. A všechno to začala několika špatnými rozhodnutími.(Pod článkem - video, ve kterém je 7 bodů zachyceno, našla jsem ho při brouzdání na internetu o Titanicu - zdroj - stream.cz)
Ale začněme od začátku..
Anglická společnost White Star Line se rozhodla přijít na trh s největší novinkou. Rozhodla se postavit tři nejlepší lodě, které budou nejlepší jak po rychlostní, luxusní, ale i dalších stránkách zkrátka nejlepší. První nesla jméno Olympic, druhá Titanic a třetí Gigantic. A tak tedy společnost investovala vysoké peníze do stavby této krásy..
Když se vše podařilo, lístky prodány, nastal Den D. 10. dubna 1912 v pravé poledne opustil Titanic přístav v Southamptonu pod vedením zkušeného kapitána Smithe, kterému zbývala poslední plavba před odchodem do důchodu.
Loď tedy vyjela, první 4 dny byli úžasné, lidé se bavili, měli vybrané společenské chování, nikdo nevěřil, že se stane něco tak malicherného, jako že se před nimi objeví ledovec, který sen o nepotopitelné a nejbezpečnější lodi doby zničil..

14.dubna 1912 23:39 zpozoroval námořník Frederick Fleet držící hlídku před přídí lodi a informoval o ní můstek ("Iceberg, right ahead!" - "Ledovec přímo před námi!"). Hlášení zaznamenal telefonem šestý důstojník J.P. Moody, načež odpověděl zdvořilostí, která se stala legendou, "Děkuji". První důstojník Murdoch si ledovce všiml prakticky ve stejný moment jako Fleet, avšak dopustil se chyby, když vydal osudový rozkaz: "Docela vlevo! Plnou parou zpět!" (citováno z http://speciallydoll.pise.cz - avšak pouze to, co je psáno kurzívou)
Ano, byla to osudová chyba a díky ní zemřelo okolo 1500 lidí, vždyť ti lidé měli rodiny, sami plánovali děti, mohli mít úžasný život, ale jedna osudová chyba a jeden člověk zpečetil příběh lodi, která si říká Titanic..
Kdyby na lodi bylo více záchranných člunů, mohlo přeci jen přežít více lidí, na jedna straně lodi se nastupovalo normálně - ženy, děti, pokud nebyly nějaké k nalezení, nastupovali muži, naopak na druhé straně Titanicu, se nastupovalo do poloprázdných lodí. Proč to ti lidé udělali? Neuvědomili si, že i když je Titanic dokonalá loď, může mít chyby?
Ano, to všechno se stalo. Paučme se z chyb, z chyb, kvůli kterým by tenkrát nemuselo zemřít takových lidí..
Ve 2:20 dne 15. dubna 1912 se Titanic definitivně potopil. Hluk ale neutichl, ještě dlouho po potopení se nad hladinou táhla strašlivá symfonie hlasů, které v ledové vodě ztrácely každou vteřinou síly

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

7. dubna 2012 v 15:41 | Agness |  Funfiction
Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.
Periklés..

Slova, svoboda, lidé, názory, arogance, bojácnost, režim...

Tak to vše jsou slova, která souvisí se Svobodou slova.

Dříve zde byli režimy, které zakazovaly říkat nahlas svůj názor, nutili je, aby každý říkal tomu druhému jen to co oni vyžadují, ale našli se i odvážlivci, kteří přes všechna zabezpečení a všechny zákazy našli odvahu a postavili se jim, ať už v rádiu, kde své názory zastíraly různými "přezdívkami" až třeba po divadlo Járy Cimrman, kde se bavili na účet politiků, ale i tady jim museli dávat různé přetvářky.. ;) Taky proč ne?

Bylo tu spousta lidí, kteří psali třeba knihy, noviny, články a tak tajně... Ale byli odvážní a v tom je obdivuji, že dokázali svůj názor říci světu, že neseděli jen tak v koutě, nekoukali do blba, ale záleželo jim na lidech, kteří obývali stejnou zem, jako oni..

o několik let déle

Smějme se, radujme se! :D Konečně - po Sametový revoluci sme dostali to nejlepší, co jsme mohli - mohli jsme si říct VŠE CO JSME CHTĚLI, bez toho aniž by na nás někdo poslal do lochu ;)
A my blbci si stěžujeme na různé blbosti! Máme právo na svobodu a můžeme si říkat co jen chceme! Kurva, tak si to konečně všichni uvědomte, žijeme ve světě, kde máme tolik možností a vy si stěžujete na to co nemáme! Zamyslete se!
(omlouvám se za sprostá slova, ale jinak to fakt nešlo ;) )

Važte si toho, že můžeme říkat co si myslíme, že naše názory mohou být vyslyšeny, jen se zeptejte rodičů, jak to tenkrát chodilo.. A začněte si, do pr**le vážit života a naší svobody!


See you later ;)